ZIMA – NAJLEPSZY CZAS NA ZAMAWIANIE OKIEN!

To pytanie zadaje sobie wielu inwestorów. Teraz jest właśnie czas, kiedy powinna przyjść “prawdziwa” zima z ujemnymi temperaturami oraz śniegiem skrzypiącym pod butami.

KIEDY JEST NAJLEPSZY CZAS NA ZŁOŻENIE ZAMÓWIENIA?

To pytanie zadaje sobie wielu inwestorów. Teraz jest właśnie czas, kiedy powinna przyjść “prawdziwa” zima z ujemnymi temperaturami oraz śniegiem skrzypiącym pod butami. Jednak choć krajobraz za oknem raczej nie będzie pasował do obecnego sezonu, nie zmienia to faktu, że kolejną zimę zapewne spędzisz w nowym domu. Dlatego masz jeszcze trochę czasu na zaplanowanie końcowych etapów budowy i rozważenie dekoracji wnętrz.

kiedy-zamawiac-okna-szczecin

ZIMA – GORĄCE OFERTY!

Dlaczego warto zamawiać okna zimą? To pewna pora roku, z jednej strony niska temperatura opóźni lub uniemożliwi kolejny etap inwestycji, z drugiej jednak jest dobry moment na zakup stolarki do domu w lepszej cenie. Fakt, że gdzieś z tyłu głowy nie ma w sklepie dostępnego okna na półce, co też jest dobre. Jeśli wybierzesz nietypowy model kolorystyczny lub rozmiarowy lub Twój projekt dotyczy bardziej niekonwencjonalnego szkła, przygotuj się na dłuższy czas oczekiwania.

NA CO POWINIENEM ZWRÓCIĆ UWAGĘ ZAMAWIAJĄC OKNA?

Najtrudniejszym etapem jest dobór okna i jego konkretnych parametrów. Jeśli uważasz, że potrzebujesz dodatkowej wiedzy, zajrzyj do jednego z naszych wpisów w archiwum, w którym opisujemy najważniejsze zagadnienia związane ze stolarką okienną. Ale załóżmy, że ten etap już minął. Wybrałeś producenta i model, skorzystałeś z porady konsultanta i udałeś się na plac budowy, na którym zainstalowano taką samą stolarkę, co zamówione. Przy pierwszej wizycie w salonie producenta okien poznasz wstępną ofertę. Bardziej szczegółowe pomiary zostały zakończone. Czas oczekiwania na pomiar wynosi zwykle kilka dni. W przypadku samych okien kilka tygodni.

KIEDY ZAMAWIAĆ OKNA?

Dobry czas na zamówienie okien to grudzień, styczeń, luty – oprócz tego, że można negocjować lepsze ceny lub skorzystać z rabatów oferowanych przez producenta okien, to w większości przypadków czas oczekiwania będzie dłuższy niż w szczytowych sezonach krótki. Będziesz jednak musiał poczekać na sam montaż. Przynajmniej dlatego, że montaż stolarki najlepiej wykonywać przy dodatnich temperaturach. Zamawiając okna do już wybudowanego domu lub mieszkania należy pamiętać, że sam montaż zajmie dzień lub kilka dni (w zależności od wybranego systemu montażu).

Po najlepsze oferty okien w Szczecinie zapraszamy do naszego salonu autoryzowanego Vetrex: ul. Łucznicza 70F, Szczecin.