Kim jesteśmy.

Winlux okna to odpowiedź na wymagania inwestorów, którzy potrzebowali nowego, kompeksowego podejścia do zmieniających się trendów budowlanych i nowych technologii jakie otworzyła nowoczesna branża stolarki budowlanej – okien i drzwi.
Firma powstała w 2012 roku z mojej inicjatywy, ponieważ doświadczenia i spostrzeżenia z pracy zawodowej jako przedstawiciela i doradcy w firmach z dziedziny okien/drzwi postanowiłem przekuć w nową ideę dostarczania najlepszych usług na szczecińskim rynku. W krótkim czasie zdobyliśmy renomę oraz zaufanie klientów dzięki uczciwemu i kompleksowemu podejściu do nietypowych i wymagających realizacji w Szczecinie.
Jakub Turowski

Kalendarium

 • 2014 roku zostaliśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy Stolbud – producenta okien i drzwi drewnianych z prawie 50 letnią historią.
 • W 2015 roku do firmy dołączył mój tata Sławomir Turowski, który w niezwykły sposób zasilił firmę o swoje ponad 25 letnie doświadczenie w branży stolarki. Był to punkt zwrotny i prosta droga do stania się liderem na lokalnym rynku. Skupiliśmy się na dostarczaniu nietypowej stolarki i wyspecjalizowaliśmy się w prawidłowym (szczelnym oraz ciepłym) montażu okien i kompleksowej obsłudze budów.
 • Rok 2017 to przełomowa data, kiedy zatrudniliśmy własnych, doświadczonych monterów stolarki. 2018-2019 to rok niezwykłego rozwoju kiedy oprócz prywatnych inwestycji mieszkalnych zrealizowaliśmy wiele prestiżowych inwestycji m.in. Centrum Aktywności Lokalnej w Szczecinie oraz Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie.
 • W 2019 roku przypieczętowaliśmy swoją pozycję lidera, kiedy staliśmy się autoryzowanym salonem sprzedaży producenta okien PVC nr 1 w Polsce – Vetrex. Vetrex okna premium to producent, który jak żaden inny dba nie tylko o jakość swoich produktów, ale także poziom obsługi i montażu swoich przedstawicieli.
 • Lata 2020-2021 to bezustanny rozwój i podnoszenie poprzeczki coraz wyżej. Jesteśmy dostawcą stolarki w Szczecinie nr 1 dla klientów indywidualnych. Równocześnie obsługujemy wiele inwestycji publicznych i deweloperskich.

Oferta produktowa.

Proponujemy okna PCV, okna aluminiowe, okna drewniane o ponadprzeciętnych właściwościach użytkowych co w połączeniu z profesjonalnym  montażem przekłada się na doskonały końcowy efekt większej oszczędności energii i niezawodności przez lata.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w skład której wchodzą:

 • okna PCV Veka, producent Vetrex,
 • okna drewniane sosnowe, meranti
 • okna aluminiowe Aluprof
 • drzwi zewnętrzne Wikęd, Vetrex
 • bramy garażowe Krispol,
 • rolety Portos
 • żaluzje fasadowe Selt, Anwis

Wyzwania

Jesteśmy w stanie sprostać niestandardowym wymaganiom i nietypowym projektom. Doradztwo architektoniczne i kompleksowa obsługa.

Trendy

Doskonale zdajemy sobie sprawę z dynamicznie zmieniających się trendów i dokładamy wszelkich starań, aby nasz oferta obejmowała zarówno ponadczasowe wzory, jak i nowości.

Współpraca

Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami okien, którzy są liderami
w swojej branży dzięki czemu doskonały efekt końcowy usługi zawsze
przekłada się na zadowolenie klienta.

Nasz zespół.

Sławomir Turowski
specjalista ds. stolarki

Zajmuję się:
okna PCV i drewniane, bramy, prawidłowy montaż

27 lat doświadczenia w branży stolarki

Skontaktuj się ze mną.
tel. 535 173 173
slawomir@winlux.pl

Jakub Turowski
właściciel

Zajmuję się:
obsługa inwestycji, marketing, serwis

13 lat doświadczenia w branży stolarki

Skontaktuj się ze mną.
tel. 535 088 033
jakub@winlux.pl

mateusz kujacz
doradca ds. techniczno-handlowych

Zajmuję się:
okna PCV, rolety i żaluzje, prawidłowy montaż

6 lat doświadczenia w branży stolarki

Skontaktuj się ze mną.
tel. 664 998 895
mateusz@winlux.pl

małgorzata szewczyk
asystentka działu sprzedaży

Zajmuję się:
faktury, montaże, organizacja

Skontaktuj się ze mną.
tel. 535 222 111
małgorzata.szewczyk@winlux.pl