WYDŁUŻONE TERMINY REALIZACJI

Rok 2020 był dla nas wszystkich niezwykle… zaskakujący. Po chwilowym paraliżu łańcucha dostaw w kwietniu zeszłego roku cała branża budowlana ruszyła do pracy na zwiększonych obrotach.

JAK WYGLĄDA SEZON OKIENNY?

Rok 2020 był dla nas wszystkich niezwykle… zaskakujący. Po chwilowym paraliżu łańcucha dostaw w kwietniu zeszłego roku cała branża budowlana ruszyła do pracy na zwiększonych obrotach. Okna jak cała budowlanka miała się niezwykle dobrze, aż do końca 2020 roku. Mieliśmy bardzo dużo zleceń. Około +25% r/r.

Rok 2021 pod tym względem wygląda dla nas jeszcze lepiej. Branża budowlana nie zwalnia – budują się zarówno klienci indywidualni jak i inwestycje zarówno publiczne jak i prywatne. Niestety splot wydarzeń z 2020 roku ma wpływ na obecną sytuację gospodarczą. Obecnie branża budowlana jak nigdy wcześniej boryka się z deficytem surowców do produkcji materiałów budowlanych. Nie ominęło to niestety okien – ma na to wpływ stal oraz granulat do produkcji profili z PVC. Zwiększony popyt i zmniejszona podaż to przepis na dłuższe terminy realizacji oraz podwyżki cen.

“JAK DŁUGO MUSZĘ CZEKAĆ NA OKNA?”

Standardowe okna PVC w kolorze białym to okres oczekiwania w 2020 roku 2-4 tygodni. Obecnie (trzeci kwartał 2021) jest to co najmniej 6-7 tygodni dla okien białym i 7-9 tygodni dla okien w kolorze. Jeśli mówimy o oknach przesuwnych typu HS musimy wskazać termin nawet 12 tygodni. Doliczając do tego czas od momentu rozpoczęcia rozmów i ustaleń do montażu okien może to wynieść nawet 14 tygodni. Jest to skrajny termin, ale trzeba uwzględnić go planując prace na budowie.

tempImagen1P41i-e1628185477730

W KTÓRYM MOMENCIE NAJLEPIEJ ZAMAWIAĆ OKNA?

Rozwiązaniem dla obecnej sytuacji z dłuższymi terminami dostaw okien jest składanie zamówień odpowiednio wcześniej. Okna można zamówić w naszym biurze w Szczecinie juz na etapie prac ziemnych lub stawiania fundamentów. Bardzo często nadzorujemy w trakcie proces murowania i przy dokładnych wytycznych dla wykonawcy budynku mamy 100% pewność, że okna będą dobrze pasować a inwestor będzie się cieszył nieprzerwanym ciągiem prac na budowie.

Zapraszamy!