WINLUX WYKONAWCĄ STOLARKI W NOWYM SZCZECIŃSKIM APARTAMENTOWCU

Nowoczesne budownictwa różni się od tego, które jeszcze kilka lat temu nie miało sprecyzowanego stylu, a okna i fasady były traktowane niejako jako zamknięcie otworu w murze.

OKNA ALUMINIOWE

Nowoczesne budownictwa różni się od tego, które jeszcze kilka lat temu nie miało sprecyzowanego stylu, a okna i fasady były traktowane niejako jako zamknięcie otworu w murze. Okna musiały być przegrodą o konkretnych właściwościach i… to w zasadzie było na tyle. Nowe budownictwo wymaga od stolarki zdecydowanie więcej. To nie tylko wysokie współczynnika przenikania ciepła, znakomita szczelność i odporność na ugięcie pod naporem wiatru. Dzisiejsze okna muszą odpowiadać wizji architekta, być częścią całej fasady i tworzyć jedność w końcowej realizacji budynku.

W nowym apartamentowcu przy ulicy Niemierzyńskiej 1 zostały zainstalowane nasze okna aluminiowe na profilu Aluprof MB-86. Okna wyposażone są w nawiewniki akustyczne Ventec. Szyby bezpieczne i akustyczne odpowiadają obecnym trendom dla budownictwa tego typu. Okna w kolorze RAL7016.

IMG_3570

FASADY ALUMINIOWE SŁUPOWO-RYGLOWE

Standardowe konstrukcje okien są… standardowe ;). Na szczególną uwagę przy tej realizacji zasługują kilkunastometrowe fasady aluminiowe w konstrukcji słupowo ryglowej – Aluprof. Fasady tego typu to nieodłączny element architektoniczny dla budynków tego typu: nowoczesnych apartamentowców, hoteli etc. Zapewniają dużo światła jednocześnie łącząc jednym elementem stolarki dolne kondygnacji z dachem. Wąska fasada klatki schodowej wyposażona jest w okna otwierane do środka z klamkami od zewnątrz – widok niecodzienny. Wymagają tego przepisy przeciwpożarowe tak by podczas jakiegoś zdarzenia strażak mógł bez problemy od strony zewnętrznej otworzyć okno na klatce schodowej.

Obecnie montowane są tzw. emality. Specjalne pakiety szybowe nieprzezierne przysłaniające przebieg między stropami. Wykonane zostały już kątowe obróbki blacharskie i ocieplenia do połączenia fasad kątowych. Niedługo przedstawimy końcowy efekt tej realizacji, który z pewnością będzie oszałamiający.

IMG_3559
IMG_3558