match the ambitions and needs of all the so-called people the globe could be the hunt for replica barata rolex new day date president 36mm 118235 rose gold 2016 caja de papel garantia rl317 for sale.the best fake salvatore ferragamo wallets in the world advancement area is very large. Pomiar - Okna Szczecin · Drzwi Szczecin · Rolety Szczecin | Winlux

Pomiar

Profesjonalne pomiary okien – na czym polegają

Jedynie prawidłowo wymierzona stolarka zarówno okienna jak i drzwiowa jest podstawą do dalszego postępowania, czyli sporządzenia wyceny, kompleksowej oferty i dalszych prac w celu realizacji usługi. Pomiary okien mają bezpośredni wpływ na jakość i prawidłowość wykonanego montażu, ponieważ w oparciu o nie dobiera się sposób zamocowania okien, uszczelnienia, a także ustawienie okien w odpowiedniej płaszczyźnie. Okna PCV, okna aluminiowe czy drewniane – materiał, z jakiego wykonane są ona nie jest tak ważny jak odpowiedni montaż okien z uwzględnieniem wszystkich wymienionych czynników to przyszły komfort użytkowania i wieloletnia gwarancja bezawaryjności.

Firma WINLUX stawia za priorytet profesjonalne pomiary okien, ponieważ wiemy, jak ważna jest ich jakość w prawidłowym i zadowalającym wykonaniu naszej usługi. Podstawą do finalnej wyceny, a także dalszych prac i montażu okien jest wykonanie pomiarów przez naszych fachowców. Wieloletnie doświadczenie, a także przeszkolenie pozwala wziąć pod uwagę wszystkie niezbędne czynniki wpływające nie tylko na cenę, ale określające również trudność i sposób montażu. Właściwe pomiary okien i ocena budynku oraz dodatkowych ograniczeń pozwoli znaleźć nam optymalne rozwiązanie.

Jeżeli po wstępnej wycenie na bazie przesłanych pomiarów chcesz podjąć współpracę z naszą firmą, musimy wykonać precyzyjne pomiary okien na miejscu inwestycji, które pozwolą nam dodatkowo na ocenę:

 • możliwości dojazdu do budynku z niezbędnym sprzętem oraz oknami
 • opcji rozładunku okien
 • przydatności ewentualnych dodatkowych urządzeń specjalistycznych, jak podnośnik, mini żuraw czy inne nowoczesne sprzęty ułatwiające montaż okien wielkogabarytowych lub na trudno dostępnej wysokości
Profesjonalne pomiary okien

Wymiana okien Szczecin – pomiary i dopasowanie okien

Jeżeli wymieniasz okna w swoim domu lub mieszkaniu na nowe i chcesz uzyskać optymalne korzyści, jakie oferują nowoczesne okna, wykonaj jak najdokładniejsze pomiary i ustal swoje potrzeby, abyśmy mogli sporządzić wstępną wycenę okien. Jeżeli nasza propozycja będzie odpowiednia dla Twojego budżetu i oczekiwań zaproś naszych fachowców i uzyskaj spersonalizowane doradztwo. Obejrzymy dotychczasową stolarkę okienną, omówimy możliwości i dokonamy niezbędnych pomiarów, aby jak najdokładniej wykonać usługę. Bez względu na to czy mieszkasz w domku jednorodzinnym, czy w wielorodzinnym budynku profesjonalne pomiary okien pozwolą skorzystać z potrzebnych Tobie funkcji, dopasowując najlepszy model okien i rodzaj montażu dla Twojej nieruchomości. Montaż okien wygląda inaczej w przypadku okien standardowych, a inaczej przy oknach specjalnego przeznaczenia – takich jak okna antywłamaniowe czy pasywne.

Podpowiemy najlepsze rozwiązania w zakresie wymiany okien, dostosowując je do budynku, potrzeb indywidualnych oraz Twojego budżetu. Profesjonalny pomiar okien pozwoli na ostateczną wycenę i udaną inwestycję, która poprawi jakość Twojego życia na długie lata.

Błędne pomiary okien – jakie mogą mieć skutki?

Mówiąc o tym jak ważne są dobrze wykonane pomiary okien mamy na myśli skutki, jakie niosą niepoprawnie zrobione pomiary okien lub nieuwzględnienie powyżej omówionych kwestii, mających wpływ na dobór okien do budynku.

Zamontowanie okien o niewłaściwie dobranym rozmiarze wiąże się z problemami w bliskiej przyszłości. Problemy te mogą skutkować kosztownymi naprawami i uciążliwymi w skutkach konsekwencjami. Na przykład, przewidując w pomiarach szczeliny, które są konieczne w przypadku wahań temperatury, aby okna się nie odkształciły, zarówno zbyt duże jak i zbyt małe wpłyną na użyteczność okien. Jeżeli okaże się, że szczeliny są za małe, ramy okien mogą się uszkodzić przez zmiany temperatury, a nas spotkają problemy z otwieraniem i zamykaniem okna, a także szczelnością.

Zbyt duża szczelina wymagać będzie od monterów uzupełnienia – najczęściej przy pomocy uszczelniacza w postaci pianki, co również uszkodzi okna. Zbyt małe okna Szczecin nie będą dobrze przymocowane do ścian, a to spowoduje brak dostatecznej szczelności oraz niewystarczającą izolację akustyczną.

Wszelkie poprawki związane z korektą skutków niewłaściwie wykonanych pomiarów okien nie należą do tanich, dlatego warto, aby pomiary okien do finalnej wyceny i zamówienia produktów wykonywała profesjonalna i doświadczona ekipa fachowców.

Wymiana okien Szczecin

Jak rozpocząć współpracę z WINLUX?

Wykonaj własne pomiary i określ liczbę okien, jeżeli możesz, prześlij również zdjęcia nieruchomości na adres mailowy, a otrzymasz wycenę wstępną, na bazie której zweryfikujesz swój budżet. Jeżeli nasza oferta będzie odpowiednia względem Twoich wymagań, umówimy się na dokładne pomiary w budynku. Pomiar okien w WINLUX jest bezpłatny. Pamiętaj, że precyzyjna wycena okien jest możliwa tylko podczas naszej wizyty w budynku i wykonaniu pomiarów przez specjalistów z WINLUX.

Pomocne informacje niezbędne do wyceny wstępnej:

 • pomiary wszystkich otworów okiennych
 • określenie liczby okien
 • zdefiniowanie funkcji okien i parametrów
 • wybór materiału, z którego wykonane mają być okna.
 • wskazanie wzornictwa
 • określenie lokalizacji inwestycji
 • informacje dotyczące montażu

Podsumowanie

Powyższej omówione etapy i kwestie do ustalenia to niezbędne informacje, które potrzebujemy, aby profesjonalnie zrealizować usługę. Pomiary okien, omówienie kwestii technicznych i estetycznych jest kluczem do zadowolenia klienta z efektu naszej pracy. Profesjonalnie wykonane pomiary okien i drzwi to nie tylko podstawa do wykonania dokładnej wyceny, ale również jedyna metoda najwyższej jakości usługi. Każdy błąd w pomiarach i ocenie może skutkować nieprawidłowościami wpływającymi na funkcjonalność i trwałość okien, a także zaburzającymi ich właściwości, jak izolacja akustyczna czy termiczna.

Pomiar okien Szczecin – etapy

Aby przybliżyć naszą pracę poniżej przedstawiamy opis etapów pomiaru okien wykonywanych przez naszych specjalistów oraz niezbędne kroki do wykonania prawidłowych i precyzyjnych pomiarów.

Etap 1: Usytuowanie okien

Pierwszym etapem jest określenie umiejscowienia okien. Pomiar okien wymaga szczegółowych wytycznych dotyczących położenia okien względem muru. Takie wytyczne można znaleźć w projekcie budowlanym, ale również ustalić biorąc pod uwagę rodzaj i grubość ścian nasi specjaliści, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zaawansowanej wiedzy technicznej mogą określić najlepsze umiejscowienie okien w zależności od konstrukcji budynku, a także potrzeb indywidualnych klienta.

Montaż okien należy dostosować do rodzaju i grubości ściany. Najczęściej, dostosowując się do rodzaju ścian w ścianach jednowarstwowych, okno wstawia się w połowie szerokości, podczas gdy w ścianach dwuwarstwowych montaż okien wykonuje się przy zewnętrznej krawędzi. W trójwarstwowych ścianach okna montowane są na poziomie ocieplenia.

Pomiar okien Szczecin

Pomiar okien w Szczecinie

Etap 2: Mocowanie okien

Niezwykle ważnym etapem jest rozważenie najlepszej metody dotyczącej mocowania okien do budynku. Wybór rozwiązań jest duży, warto więc omówić istotne czynniki mające wpływ na wybór optymalnego mocowania dla danego przypadku.

Do mocowania okien używa się na przykład kotwy, które wykonane z wysokogatunkowej stali są solidnym i ekonomicznym elementem mocowania. Często stosowane są również śruby montażowe, kołki rozporowe oraz szyny perforowane. Wybór rozwiązania w dużym stopniu zależy od uwarunkowań budowy, a także może być wskazany w projekcie budynku.

W budynkach ocieplanych należy brać pod uwagę inny sposób mocowania niż w przypadku budynków z odkrytym murem. Nasze doświadczenie pozwoli zrobić dokładne pomiary okien i polecić najwłaściwsze mocowanie, aby uzyskać szczelny montaż okien.

Etap 3: Uszczelnienie okien

Pomiary okien to nie tylko umiejscowienie i mocowanie, ale również ustalenie rodzaju uszczelnienia. Uszczelnienie przestrzeni między oknem a ścianą musi być odporne na warunki atmosferyczne, jak przenikanie wody czy powietrza, a także trwałe – niewymagające częstych poprawek.

Uszczelnienie okien stosuje się od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej budynku. Istotna jest również warstwa środkowa – termoizolacyjna. Obecnie nowoczesne rozwiązania oferują wiele możliwości, aby móc cieszyć się szczelnymi oknami. W zależności od wielu czynników należy wybrać optymalne dla danego rodzaju okien i projektu budynku. Najczęściej wykorzystywana jest elastyczna poliuretanowa pianka montażowa.

W trakcie pomiarów stolarki uzgadniamy rodzaj uszczelnienia okien od strony wewnętrznej i zewnętrznej oraz sposób wykonania środkowej warstwy termoizolacyjnej.

Uszczelnienie okien

Pomiar okien w nowym domu - Szczecin

Etap 4: Wyznaczenie poziomów

Wbrew pozorom wyznaczanie poziomów nie jest ważne jedynie w przypadku montażu stolarki drzwiowej, ale i w przypadku tego typu stolarki zdarza się nie uwzględnić poziomów, co może skutkować niewłaściwą symetrią w finalnym wykończeniu. Dobór odpowiednich drzwi jest bezpośrednio uzależniony od poziomów w budynku, dlatego przy omawianiu i wykonywaniu pomiarów nasi fachowcy muszą uzyskać informacje dotyczące planów wykończenia podłóg w pomieszczeniach. W zależności od tych informacji lub wykonanych pomiarów – jeżeli podłogi są już wykończone, fachowcy będą mieli możliwość dobrać odpowiednie drzwi wewnętrzne jak i zewnętrzne. Może okazać się, że pomiary drzwi wskażą na konieczność zamówienia niestandardowych skrzydeł drzwiowych, co może być związane z wyższą ceną drzwi. Dlatego tak ważne jest właściwe wyznaczenie poziomów, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów i problemów z dobraniem pasującego modelu drzwi czy przerabiania otworów.

Firma WINLUX niezależnie od projektu dodatkowo sprawdza poprawność poziomów nadproży okien. Aby okna wyglądały estetycznie, powinny znajdować się w jednej linii, dlatego jeżeli robiąc pomiary okien, dostrzeżemy rozbieżności, będzie należało ustalić sposób efektownego wyrównania krawędzi. Wiemy, że w nowoczesnym budownictwie takie różnice nie są rzadkością. Dbając o pełne zadowolenie klientów, wykonując pomiary okien, przywiązujemy uwagę do tych różnic, aby w efekcie końcowym nie były one zauważalne.

Pomiar okien Szczecin - szybko i profesjonalnie

Etap 5: Specyfikacja otworów okiennych

Fachowcy z firmy WINLUX wykonując pomiary okien w Twoim budynku, zadbają o szczegółowe wytyczne i omówią indywidualne potrzeby dotyczące funkcjonalności okien. Nowoczesna stolarka okienna, w której się specjalizujemy, daje wiele możliwości wpływających na podniesienie komfortu użytkowania okien, ich właściwości, a co za tym idzie wygody codziennego życia. Przedstawimy wachlarz możliwości, jakie oferują produkty proponowane od WINLUX i zalety, które dzięki innowacyjnym rozwiązaniom pozwolą Ci na wieloletnią, udaną inwestycję w trwałe okna.

Jakie aspekty należy omówić podczas pomiarów?

 • szerokości i wysokości otworów okiennych
 • szczeliny dylatacyjne
 • liczbę skrzydeł okiennych oraz ich podział
 • sposoby, kierunki i dodatkowe funkcje otwierania okien

Właściwa izolacja i dopasowanie szczelin dylatacyjnych do otworów okiennych pozwoli zachować ciepło i zabezpieczy dom przed dostawaniem się wilgoci. Podział i liczba skrzydeł będą miały wpływ na walory estetyczne, a także użytkowe. Podobnie sposób i kierunek otwierania skrzydeł okiennych. Aby jednak prawidłowo zastosować wszystkie te rozwiązania, niezbędne są precyzyjne pomiary okien.

Etap 6: Ustalenia końcowe

Pomiary okien na ostatnim etapie skupiają się głównie na wykończeniu, czyli efekcie finalnym usługi. Dbając o estetyczne wykończenie, należy ustalić podczas pomiarów takie aspekty, jak wysokość i rodzaj wewnętrznych parapetów, a także inne uzgodnienia dotyczące montażu. Jeżeli konieczne będą poprawki w zakresie budowlanym, aby odpowiednio przystosować otwory okienne do wybranego wspólnie rozwiązania, omówimy zakres prac i ustalimy realizację przez naszych fachowców lub firmę zewnętrzną.