NAJCIEPLEJSZY MONTAŻ NA RYNKU – MOWO

Mówią, że okna samo w sobie jest jedynie półproduktem. Patrząc na budynek jako całościowy projekt jest to stwierdzenie jak najbardziej słuszne. Okno jest kompletnym wyrobem dopiero w momencie stałego wmontowania go w bryłę budynku.

MONTAŻ OKIEN – OD POCZĄTKU

Mówią, że okna samo w sobie jest jedynie półproduktem. Patrząc na budynek jako całościowy projekt jest to stwierdzenie jak najbardziej słuszne. Okno jest kompletnym wyrobem dopiero w momencie stałego wmontowania go w bryłę budynku. Co więcej poza mechanicznym zamontowaniem okna w bryle budynku musimy mieć na uwadze spełnienie warunków technicznych obowiązujących w 2021 roku.

Często na grupach dotyczących budowy domu są opisywane rodzaje montażu. Świadome i doświadczone osoby branży okien na pytanie o rodzaje montażu mówią, że są dwa: prawidłowy i nieprawidłowy. Jest to duże uogólnienie z którym jednak nie sposób się nie zgodzić.

TYPY MONTAŻU

Jako specjaliści w tej dziedzinie w Szczecinie będziemy oczywiście rozmawiać jedynie o tym pierwszy typie montażu – prawidłowym ;). Otóż możemy rozróżnić ich kilka rodzajów.

  • montaż licu muru
  • montaż poza licem muru

W przypadku montaż okien w licu muru zostało powiedziane już prawie wszystko. Jest to 95% montaży, które robimy

Z kolei w przypadku w montażu okien w warstwie ocieplenia rozróżniamy 2 główne podkategorie – montaż z zastosowaniem konsol stalowych i uszczelnienie dookoła kształtkami styropianu z wykorzystaniem materiałów epdm lub montaż przy użyciu belek montażowych. Illbruck jako wiodąca firma w dziedzinie prawidłowego montażu okien posiada w swojej ofercie system MOWO. MOWO jest to kompletny zestaw materiałów do wysunięcia okna poza lico muru nawet do 18 cm.

PODNOSIMY STANDARD OKIEN W SZCZECINIE

Jako jedni z pierwszych w Szczecinie wykonaliśmy kompletną realizację okien drewnianych Solens z pomoca Illbruck mowo. Okna Solens 92 charakteryzują się niezwykłymi właściwościami termicznymi, odpornością na przenikanie wiatru i wodoszczelnością. W budynku energooszczędny, gdzie inwestor zastosował 25 cm izolację warto było dopasować się rozwiązaniem, które będzie służyć długimi latami przynosząc wymierne oszczędności.

Poniżej zdjęcia z ten niezwykłej realizacji w Szczecinie.

x5
IMG_0334-e1620413499734
IMG_0350
IMG_0352
IMG_0347-e1620413602867
IMG_0353
IMG_0355
IMG_0358
IMG_0370
x2
x
IMG_0361
x4